Ayasofya: Hızlı Giriş Bileti ve Rehberli Tur

İstanbul, Türkiye - Haritada Görüntüle
  • 1 Gün
  • Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
  • Min Yaş: 7+
Açıklama

Dünya harikası Ayasofya’nın efsanelerle dolu hikâyesi. Ayasofya Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alır. Hem mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü hem de işlevselliği yönünden sanat dünyasında önemli bir yer teşkil eder.

Profesyonel bir İstanbul turist rehberi ile küçük gruplar için Ayasofya turu
Ayasofya İstanbul için özel rehberinizi rezerve edin ve Ayasofyaya girmek için uzun kuyrukta zaman harcamayın!Bu tur en az 4 kişiyle yapılır. Grup 4 kişiden az da olabilir ancak ödeme tutarı her durumda minimum 4 kişidir.

Camiye dönüştürüldükten sonra kuyruğu atlayıp hızlı giriş seçeneği maalesef işe yaramamaktadır.

Ayasofya, yüzyıllara meydan okuyan bir muhteşem yapı! Bir zamanlar kilise, sonra cami, sonra müze
Mimari tarihin şaheseri. Ayasofya (Ayasofya), yenilikçi mimarisi, zengin tarihi, dini önemi ve sıra dışı özellikleriyle yüzlerce yıldır zamana karşı savaşıyor. İstanbul’daki en büyük Doğu Roma kilisesidir. Dünyanın en eski ve en hızlı inşa edilen katedrali olan aynı yere üç kilise inşa edildi. Nefes kesen kubbe görüntüsü havada asılı kalıyor, yekpare mermer sütunlar ve eşsiz mozaikler dünya mimarlık tarihindeki harikalardan biri.

Ayasofya’ ya yapıların efendisi demek yanlış olmaz.

Doğu Roma İmparatorluğunun İstanbul’da yapmış olduğu en büyük kilise olup aynı yerde üç kez inşa edilen ve “Kutsal Bilgelik” anlamına gelen Ayasofya, V. yüzyıldan itibaren Bizans İmparatorluğu boyunca hükümdarların taç giydiği, başkentin en büyük kilisesi sıfatıyla katedral işlevi görmüş.

İmparator Justinianos Ayasofya’nın daha görkemli ve gösterişli olması için, kendine bağlı tüm eyaletlere haber göndererek, en güzel mimari parçaların Ayasofya’da kullanılması için toplatılmasını emretmiş. Bu yapıda kullanılan sütun ve mermerler; Aspendos, Efes, Baalbek, Tarsus gibi Anadolu ve Suriyedeki antik şehir kalıntılarından getirilmiş.

Ayasofya’nın mermer kaplı duvarları dışındaki tüm yüzeyler birbirinden güzel mozaiklerle süslenmiştir. Mozaiklerin yapımında altın, gümüş, cam, pişmiş toprak ve renkli taşlardan oluşan malzemeler kullanılmıştır.

Profesyonel lisanslı rehberiniz sizi Ayasofya nın önünde Vigo Tours logosuyla bekliyor olacaktır. Burada rehberiniz önce size İstanbul hakkında kısa bir tarihi bilgi verecek ve akabinde uzun kuyruk beklemeksizin sizi hızlı bir şekilde Ayasofya içine alacaktır. Bu giriş hızlı seyahat acentası giriş kapısıdır sadece lisanslı turist rehberi ile girilir.

Aya sofia içinde rehberiniz bu olağanüstü yapı hakkında sizi bilgilendirmeye devam edecektir. Toplam rehberlik süresi yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika olabilecektir. Ayasofya müzesi içinde serbest zamanınız da olacaktır. Dünyada benzeri olmayan bu muhteşem yapıya hayran olacaksınız.

Bu turda otellerden alma bırakma hizmeti verilmemektedir. Tur, rehber ile Hagia Sophia önüne buluşma ile başlar ve sadece Hagia Sophia’nın ziyaretini ve rehberliğini içerir.
Buluşma Noktası
Ayasofya önünde
Bilinmesi gereken ayrıntılar
Profesyonel istanbul tur rehberi eşliğinde küçük gruplar için Ayasofya turu
Küçük gruplara her dilde özel rehberli istanbul turları talepleriniz için lütfen bize yazınız!

Ayasofya’ ya giriş için Vigo Tours tarafından verilen tur bileti yeterli bir belge değildir. Ayasofya’ ya giriş için Tur rehberiyle mutlaka buluşmak gerekir.

Ayasofya’ ya girişte çocukların pasaport ibraz etmeleri zorunludur.

Tur, en az 5 kişiden oluşan küçük bir grup içindir. 5 kişiden daha azsanız, yine de 5 kişi ödeyerek tur rezervasyonu yapabilirsiniz.

Ek bilgiler
Profesyonel bir İstanbul turist rehberi ile küçük gruplar için Ayasofya turu tur programı
Binaların efendisi Ayasofya!
Ayasofya, dünyanın “görülmesi gereken” en değerli yerlerinden biridir!

Tur minimum 5 kişi ile yapılmaktadır. Turist rehberliği herhangi bir dilde mümkündür, ancak grup başına yalnızca bir rehber olacaktır. Tur için karşılama hizmeti yoktur, tur Ayasofya’nın önünde rehberle buluşma ile başlar. Tur süresi 1 saattir ve sadece Ayasofya ziyaretini içerir.

Belirtilen saatte Ayasofya önünde rehberle buluşma
Tur, İstanbul’un kısa tarihi ile başlar
Sıra beklemeden Ayasofya’ya hızlı erişim
Ayasofya’da rehberlik
Ayasofya’da serbest zaman
Turun sonu ve veda vakti

Başlama-Bitiş:
İstanbul
Süre
Yaklaşık 1 Saat
Konaklama:
Yok
Tarih
Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Fiyata Dahil Olanlar:
Hızlı Giriş Bileti (kuyruk beklemeden)
Rehberlik
Ayasofya içinde serbest zaman
Kişisel giderler
Transfer
Konum