İstanbul Boğazında Balık Avı Turu

İstanbul, Türkiye - Haritada Görüntüle
  • 1 Gün
  • Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi
  • Min Age : 7+
Açıklama

İstanbul Boğazı’nda bir balıkçı teknesi ile unutulmaz bir balık avı turunu deneyimleyin! İstanbul boğazında balık avı turun katlın ve keyifli bir balık avını deneyimleyin. Yaklaşık 5 saat süren özel balık avı turu 5 kişiye kadar özel yapılmaktadır. İstanbul boğazının muhteşem atmosferinde unutulmaz bir balık avı deneyimlemek için kendinize zaman ayırın!

  • Donanımlı bir balıkçı teknesi ve deneyimli bir ekip ile İstanbul boğazında balık avı turuna katılın!
  • Boğaz’ın baştan çıkaran manzalarında balık avı turunu deneyimleyin!
  • Boğaz’da tekne ile 5 saatlik balık turu için yerinizi ayırtın!
  • Lüfer ve palamut için Boğaz’da şansınızı zorlayın!
İstanbul ziyaretinizde “yakınımda balık tutmak veya İstanbul’da balık tutmak” gibi sorularınız varsa, evet bizimle Boğaz’da balık avı yapabilirsiniz!
Fiyat 5 kişiye kadardır ve toplam fiyattır. Çevrimiçi ön ödeme olmadan rezervasyon kabul edilmemektedir.Lütfen rezervasyon yapmadan önce müsaitlik durumunu ve hava durumunu sorunuz.İstanbul günlerinizde Boğaz’da tekne ile balık avı turuna katılın ve çinakop, sarıkanat, lüfer ve kofana balıkları için şansınızı deneyin! Şanslı gününüzdeyseniz unutulmaz bir balık avı turu deneyimleyin!

Farklı zamanlarda, Istanbul boğazının farklı yerlerinde lokalize olan ya da kanalı göç etmek ya da metabolik bir faaliyeti yerine getirmek için kullanan balıklar tekneden olta ile avlanabilir.

Tarihi ve Kültürel yapısı kadar ilginç, dünya üzerinde eşine az rastlanan harika coğrafi ve ekolojik durumu ile İstanbul, Karadeniz’i Ege’ye Marmara denizi vasıtası ile birleştirmenin ötesinde, iklime ve su ekosistemine bağlı özel şartları ile dünyanın sayılı ilgi çekici lokal ekosistemlerinden birisini oluşturuyor. Boğaz’ın çok az görülen ekolojik su yapısı balık çeşitliliğini arttırmaktadır. Ege denizini Marmara aracılığı ile Karadeniz’e bağlaması ve yoğun akıntılı iç sulara sahip olması İstanbul Boğazı’nı balık cennetine çeviriyor demek yanlış olmaz. Kısaca hem fiziki özellikleri hem de ekolojik konumu sebebiyle İstanbul Boğazı balıkların yaşaması ve üremesi için çok elverişli ortamlardan biri haline gelmiştir.

İstanbul Boğazı balıkları iki ana gruba ayrılırlar: Boğazda kalıcı olarak yaşayan, her mevsim görülen balıklar ve geçici olarak boğazdan geçen balıklar. Geçici olarak Boğaz’dan geçen balıklar bahar aylarında Karadeniz’den İstanbul Boğazı’na üremek için gelirler. Ve Boğazda üredikten sonra kış aylarını geçirmek üzere daha sıcak sulara Marmara ve Ege’ye inerler. Bu balıklar geçiş mevsimlerinde tekneden ya da kıyıdan olta ile avlanabilen balıklardır. Diğer balıklar ise yıl boyunca İstanbul Boğazı sularında her zaman rastlayabileceğiniz balıklardır. İstanbul Boğazı’nın balıklarına birlikte göz atalım: Hamsi, Palamut, Lüfer, Uskumru, İstavrit, Kefal, Levrek.

Lüfer, Pomatomus
Gezgin balıklardan biri olan lüfer, Karadeniz ile Ege Denizi arasında dolaşmaktadır. Büyüme aşamalarında farklı isimler alır. Defneyaprağı: 10 cm’ye kadar büyüklüğe ulaşan Lüfer yavrusuna defne yaprağı adı verilir. 0-50 gr ağırlığında değişir. Avlanması ve satılması yasaktır. Çinekop: 15–18 cm arasındaki uzunluğa ulaşan lüfer yavrusuna verilen ad Çinekop tur. Ağırlığı 55-65 gr arasınd değişir. Avlanması ve satılması yasaktır. Sarıkanat: 18–25 cm büyüklüğe ulaşan lüfer yavrusuna verilen ad Sarıkanat dır. 75-110 gr ağırlığa kadar ulaşırlar. Sarıkanat’ın18 cm den küçüklerinin avlanması ve satılması yasaktır. Lüfer: 28 cm uzunluktan sonraki lüfer türlerinin genel adı Lüfer dir. Ağırlığı 125 ila 333 gr arasında değişir. Avlanması ve satılması serbesttir. 35 cm’e kadar olanı lüfer olarak adlandırılır. Daha büyüklerine Kofona ve Sırtıkara adı verilir ancak Türkiye’de maalesef görülmemektedirler. Kofana: 35 cm’den daha büyük Lüferler bu adla anılırlar. Ağırlıkları 500 gr’ı geçer. Avlanması ve satılması serbesttir fakat maalesef nadir olarak görülmektedirler. Sırtı kara: Lüferin 50 cm ve daha büyük boyda olanına verilen ad sırtıkara dır. Avlanması ve satılması serbesttir fakat uzun zamandır Türkiye’nin denizlerinde rastlanmamaktadır.

Otellerden alma bırakma ve Transfer hizmeti verilmemektedir. İstendiğinde bu hizmet ekstra ücret karşılığında sağlanacaktır.

Buluşma yeri iskeledir ve rezervasyondan sonra tüm detaylar bilgi verilecektir.

İstanbul’da balık avı turu
Boğaz’da balık avı turu özel tur olarak organize edilir, ve yaklaşık olarak 5 saat sürer. Otellerden alma ve bırakma hizmeti verilmemektedir. İstenirse özel transfer hizmeti sunulabilir.

Balık avı çıkış yeri Sarıyer olmakla birlikte bu değişiklik gösterebilir. Rezervasyondan sonra tüm detaylar verilecektir.

Tutulan balıkları alıp götürebilirsiniz.

Balık turu hava şartlarına bağlıdır. Hava şartları müsade ettiği sürece balık turu her gün yapılır. Balık turu esnasında havanın bozması durumunda balık turu yarım kalırsa para iadesi yapılmayacaktır.

İstanbul balık turunda balık turu konusunda deneyimli tekne ekibi İstanbul balık avı turundan keyif almanız için elinden geleni yapacaktır ancak Bazen işler rast gitmeyebilir ve sonuç beklentinin altında gerçekleşebilir.

İstanbul Boğaz özel tekne ile balık turu
Tekne çıkış iskelesinde buluşmayı takiben hava durumuna ve de balıkların olma olasılığı olan bölgeye (Karadeniz tarafı ya da Istanbul tarafı) tekne ile gidilir. Balık durumuna göre bir kaç bölge taranır. Boğaz’da balık avı turu Yaklaşık 5 saat sürer.

Otellerden alma ve bırakma hizmeti verilmemektedir. Talep olduğunda özel transfer hizmeti ekstra ücret karşılığında sağlanır.

Tutulan balıkları katılımcılar yanlarında götürebilirler.

Başlama-Bitiş:
İstanbul
Süre
Yaklaşık 5 Saat
Konaklama:
Yok
Tarih
Haftanın Her Günü
Fiyata Dahil Olanlar:
5 saatlik özel tekne ile balık avı turu
Olta ve yem malzemeleri
Transfer
Yiyecek ve içecek
Konum