Istanbul turu, Boğaz tekne gezisi, Dolmabahçe sarayı

İstanbul, Türkiye - Haritada Görüntüle
  • 1 Gün
  • Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi
  • Min Yaş : 7+
Açıklama

Bu tam günlük ve çok keyifli İstanbul şehir turunda bu muhteşem şehrin geçmişten gelen eşsiz ve çok değerli izlerini deneyimleyeceğiz. Haliç, Bezmi Alem Valide Sultan camiisi, Osmanlı Kraliyet sarayı ve bahçesini görecek ve boğazda harika bir tekne turu yapacağız.

Bu turda ne göreceğiz:
Dolmabahçe Sarayı (iç ziyaret yapılmaz, tekneden görülür),
Dolmabahçe Sarayı Kraliyet Bahçesi (iç ziyaret yapılmaz, tekneden görülür),
Bezm-i Alem Valide Sultan Camii,
Saat Kulesi,
Tekneden Boğaziçi,
Rumeli Hisarı (denizden),
Haliç (otobüsle),
Şehir Surları (otobüsle)İstanbul’un önemli turistik çekim noktalarında tam günlük bir gezinin keyfini çıkarın
Haliç’te bir araba turu yaparak tarihi İstanbul limanını görebilirsiniz
Ve Mısır çarşısı ziyareti
Boğaziçi’nde rahatlatıcı bir geziye ne dersiniz?
Son Osmanlı padişahlarına ev sahipliği yapan Dolmabahçe Sarayı
Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü’nü mutlaka görmelisiniz

Boğaz gezisi ile yarım gün İstanbul şehir turu
Bu turda Türkçe rehberlik hizmeti verilmemektedir.

Bu turda müzeler içerden ziyaret edilmez dışarıdan, turun rehberi eşliğinde tur otobüsünden ya da tekneden görülür. Dolmabahçe sarayı, saray yönetimi kendi rehberlerinden başkasına müsade etmedikleri için içerden ziyaret edilememektedir. Saray Boğaziçi gezi teknesinden görülür.

İstanbul surları, Haliç, İstanbul Mısır Çarşısı, Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Sarayı Kraliyet Bahçesi, Bezm-i Alem Valide Sultan Camii, Boğaziçi tekne gezisi, Rumeli Kalesi (Boğaz teknesinden), Çırağan Palace Hotel Kempinsky (boğaziçi teknesinden), Ortaköy camii (boğaz teknesinden), Kuleli Askeri Lisesi (boğaz teknesinden), Boğaziçi köprüsü ve Beyletbeyi sarayı (boğaz teknesinden).

Bu turda Pierre Loti tepesi ve teleferik yolculuğu yapılmamaktadır.

Bu tam günlük harika turda İstanbul’ un en önemli ve en gözde noktalarına otobüs, tekne ve teleferik ile güzel bir gezi yapacağız. Muhteşem Boğaz gezisi ve heybetli Dolmabahçe sarayı ile İstanbul Turu; Bu çok yönlü tam günlük İstanbul otobüsü ve boğazda tekne gezisi turunda İstanbul’un en gözde turistik mekanlarının ötesine geçin ve şehrin daha fazlasını keşfedin.

Bu turda ne göreceğiz:
Dolmabahçe Sarayı (iç ziyaret yapılmaz, tekneden görülür),
Dolmabahçe Sarayı Kraliyet Bahçesi (iç ziyaret yapılmaz, tekneden görülür),
Bezm-i Alem Valide Sultan Camii,
Saat Kulesi,
Tekneden Boğaziçi,
Rumeli Hisarı (denizden),
Haliç (otobüsle),
Şehir Surları (otobüsle)

Bu harika tam günlük turumuz otellerinizden alınmanız ile başlayacak ve otobüsümüz Haliç boyunca ilerleyerek İstanbul’ un bu ilgi çekici bölgesini deneyimlemenizi sağlayacaktır. İstanbul’ un tarihinde önemli bir role sahip Haliç ve çevresindeki manzaralar çok ilginizi çekecek.
Daha sonra teleferik ile ünlü fransız yazar Pierre Loti nin adını taşıyan tepeye çıkacağız ve burada muhteşem bir panorama molası vereceğiz.

Pierre Loti Aziyade adında bir osmalı kadınına aşıktı ve İstanbul’ da yaşadı.

Pierre Loti tepesinde muhteşem Haliç manzaraları eşliğinde kahvenizi yudumlarken şehirlerine efendis muhteşem İstanbul’u hayranlıkla düşüneceksiniz.

Buradan Osmanlı imparatorluğu Dolmabahçe Kraliyet sarayına geçeceğiz. Dolmabahçe kıraliyet sarayı Sultan Abdülmecid tarafından batı tarzında yaptırılmıştır. 1842 yılında başlayan inşaat 1856 yılında tamamlanmıştır. Sarayın inşasını, baba oğul Ermeni mimarlar Garabet ve Nikogos Balyan’lar üstlenmiş, iç süslemesi ise Paris opera binasının dekoratörü olan Ch Séchan tarafından yapılmıştır. Bütün mekânlarıyla âbidevî bir yapı olan Dolmabahçe Sarayı, inşasından Halife Abdülmecid’ in buradan ayrıldığı tarihe kadar (1924) geçen 68 yılın 35 inde kullanılmış ve 6 padişahla son halife burada oturmuşlardır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk burada hayata gözlerini yummuştur.

Dolmabahçe sarayının girişinde Saltanat Kapısı yanında yer alan saat kulesi, Sultan II.Abdülhamid tarafından 1890 ve 1895 yılları arasında yaptırılmıştır. Dolmabahçe Saray’ının da mimarlarından olan Sarkis Balyan tarafından yapılan bu muhteşem saat kulesi çeşitli sanatsal üslup farklılıkları gösterir. Neobarok, ampir ve rokoko esintiler taşıyan kule 27 metre yüksekliğindedir. 4 katlıdır. Saat kulesinin iki yanında Osmanlı sultanı II.Abdülhamid’in tuğrası bulunur. Saat kulesinin Merdiven sahanlıklarının zemini, renkli taşlarla ve geometrik şekiller ile süslenmiştir.

Dolmabahçe sarayı ziyaretimizden sonra Osmanlı Kraliyet bahçesinde boğaz manzarası ile yürüyüş yapma vaktimiz olacak. Daha sonra buradan öğle yemeği için gideceğiz.

Öğle yemeğinden sonra boğazda çok keyifli ve harika bir tekne turu yapacağız. Tekne turu ile muhteşem boğaz kıyısı manzaralarını göreceksiniz.

Boğaz tekne turundan sonra turumuz sona erecek ve otellere dönüş yapacağız. Dilerseniz şehrin hehangi bir yerinde otobüsten inerek gününüze kendi başınıza devam edebilirsiniz.

Tur programında ziyaret zamanlamaları konusunda bazı değişiklikler olabilir.

Merkezi konumdaki İstanbul otellerinden araçla alma ve bırakma hizmeti dahildir. Bazı oteller için alma oteller yakınındaki bir noktada olabilir. Tur sonunda Şehirde tur otobüsünden inmek mümkündür. Tüm detaylar turdan bir gün önce verilir.
Buluşma Noktası
Lobi ve otel resepsiyonu. Sizi daha kolay bulmak için oda numaranıza ihtiyacımız olabilir.
Bilinmesi gereken ayrıntılar
Boğaz tekne gezisi dahil yarım günlük rehberli İstanbul şehir turu
Sadece merkezi konumdaki istanbul otellerinden araçla alma mümkündür.

Dolmabahçe sarayı Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır. Bu nedenle tur Pazartesi günleri yapılmamaktadır. Bezm-i Alem Valide Sultan Camii kapalı ise yerine Eyüp Sultan Camii gezilecektir.

Boğaziçi tekne turu sırasında programda belirtilen yerlerin bir kısmı tekneden görülebilmektedir, iç ziyaretler yapılmamaktadır.

Ek bilgiler
Boğaz gezisi dahil yarım gün (öğleden sonra) rehberli İstanbul şehir turu
Deneyimli bir rehber eşliğinde yarım günlük bir istanbul şehir turu ile bu muhteşem şehri tanıma ve güzelliklerini deneyimleme fırsatını elde edeceksiniz.

İstanbul’daki merkezi konumdaki otellerden alın
Haliç ve Şehir surları boyunca gezi
Dolmabahçe Sarayı ve Dolmabahçe Sarayı Kraliyet Bahçesi ziyareti
Bezm-i Alem Valide Sultan Camii ziyareti
Osmanlı Saat Kulesi
Tekne ile Boğaz turu
Pierre Loti Tepesi, Teleferik
Turun Sonu ve Otellere Dönüş

Başlama-Bitiş:
İstanbul
Süre
Yaklaşık 5 Saat
Konaklama:
Yok
Tarih
Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi
Fiyata Dahil Olanlar:
Sigara içilmeyen klimalı otobüslerle otelden alma ve otele bırakma
Giriş ücretleri
Profesyonel lisanslı tur rehberi
Servis ücretleri ve yerel vergiler
Boğaz gezisinde feribotta yiyecek ve içecekler
Yiyeyecek – İçecekler
Kişisel giderler
Bahşişler
Otellere bırakma yok (tur Kapalıçarşı’da bitiyor)
Konum