Boğaziçi İstanbul Asya ve Avrupa Tam Gün Turu

İstanbul, Türkiye - Haritada Görüntüle
 • 1 Gün
 • Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
 • Min Age : 7+
Açıklama

Boğaz turu ile tam günlük İstanbul turu. Elbette pek çok şehrin sınırları içerisinden deniz geçmektedir fakat İstanbul, şehrin tam merkezinden eşsiz boğaziçi ile denizin geçiyor olması yönüyle diğerlerinden ayrılacaktır. Vigo Tours ile Tam Gün İstanbul Şehir Turu.

 • Mısır çarşısı
 • Haliç (tur otobüsü ile)
 • İstanbul surları (tur otobüsü ile)
 • Boğaziçi tekne gezisi
 • Çırağan sarayı (Tekneden görülür, ziyaret edilmez)
 • Ortaköy mosque (Tekneden görülür, ziyaret edilmez)
 • Tarihi Kuleli askeri lisesi (Tekneden görülür, ziyaret edilmez)
 • Rumeli hisarı (Tekneden görülür, ziyaret edilmez)
 • Boğaz köprüsü (tekne ve tur otobüsü ile)
 • Beylerbeyi sarayı ya da Dolmabahçe sarayı
 • Çamlıca tepesi
Bu turda Türkçe rehberlik hizmeti verilmemektedir.Asya, Avrupa ve İstanbul
2 kıta 1 şehir
Roma İmparatoru, gökteki 5 gezegen, güneş ve ay nedeniyle şehrin 7 tepede kurulmasını emretmiştir. Bu nedenle eşsiz İstanbul “7 tepeli şehir” olarak anılır.

İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en muhteşem şehri olduğu gibi tarihi dokusu, modern yüzü ve diğer pek çok özelliği ile de her daim görülmeye ve keşfedilmeye değerdir. Aynı zamanda bu güzel ve görkemli şehrin keşfetmeye değer yanları da ortaya çıkmaya devam etmektedir.

İstanbul ismi, Yunanca’ daki *Eis ten polin* söz öbeğinden gelmektedir. Bu cümlenin manası ise *şehre doğru* olarak tercüme edilmektedir. Bunun antik dönemlerde İstanbul’a giden yolu tanımlamak adına kullanılmakta olan bir tabir olduğu düşünülmektedir. Bugünkü ismini bu şekilde aldığı düşünülmektedir.

Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde henüz Amerika, Avustralya ve Antartika kıtaları keşfedilmemişti.

Fetihten önce İstanbul’un nüfusu 50 bin idi. 2 yıl sonra 1455’de yapılan nüfus sayımına göre ise şehir 100 bin kişiye ulaşmıştır.

Türkiye İstatistik Kurumu’ nun verilerine göre 2018 sonu itibarıyla Türkiye nüfusu 82 milyon kişi olarak hesaplanmıştır ve Bunun da yüzde 19′ u, yani 16 milyon kişi İstanbul’da yaşamaktadır

Tek başına İstanbul’ un nüfusu, aralarında Yunanistan, Portekiz, İsveç, Tunus, Avusturya gibi ülkelerin olduğu dünyadaki 130 ülkeden daha fazladır.

İstanbul’ da yaşayanların yüzde 65’ inin evi Avrupa kıtasında, yüzde 35’inin evi Asya kıtasında Anadolu yakasındadır.

Bu tam günlük turumuzda önce tur otobüsüyle İstanbul surları boyunca Haliç bölgesinde bir tur yapacağız. Rehberimiz size İstanbul hakkında bilgiler verecek.

Daha sonra dünyaca bilinen Mısır çarşısına gideceğiz. Burada enfes baharat kokularına bayılacaksınız. Mısır Çarşısı’ndaki dükkanlar arasında harika baharat kokularıyla dolaşmak için serbest zamanımız oalcaktır. Mısır pazarı 17. yüzyılda inşa edilmiş ve 6 girişi bulunuyor. Çarşıda 86 dükkan var.

Buradan Boğaziçi tekne turu için rıhtıma gideceğiz ve tekneye bineceğiz. Muhteşem İstanbul’ un tarihi ve modern manzaları eşliğinde hoş bir tekne gezisi yapacağız. Tekne gezimiz boyunca Çırağan sarayı, Ortaköy camisi, Boğaziçi köprüsü, Rumeli hisarı ve Tarihi askeri liseyi geçerek Beylerbeyi sarayına gideceğiz. Eşsiz güzellikte bir mimariye sahip Beylerbeyi sarayını ziyaretimiz yaklaşık 1,5 saat sürecektir.

Buradan Çamlıca tepesine gideceğiz. Çamlıca tepesi 262 metre yüksekliği ile İstanbul boğazına karşı muhteşem manzalara sahiptir. Buradaki kafeteryada kahvenizi yudumlarken eşsiz İstanbul manzaralarına hayran olacaksınız. Başka İstanbul yoktur!

Tur sonunda sizi otelinize geri bırakacağız.

Bizimle Hoş bir tur geçirmenizi dileriz!

Boğaz turu ve İstanbul İki Kıta ile Tam günlük tur için, merkezi konumdaki İstanbul otellerinden araçla alma hizmeti mevcuttur. Merkeze ve havalimanına uzak otellerden alma ve bırakma ek ücrete tabidir. İstanbul’un Anadolu yakasındaki otellerden araçla alma hizmeti mevcut değildir.

Boğaz Turu ve Öğle Yemeği ile Asya ve Avrupa Tam Gün Turu
İstanbul Asya yakasından dönüş tur otobüsü ile Boğaz köprüsünden yapılmaktadır.

Bu turda alışveriş için bir alışveriş mağazası ziyareti yapılabilir. Güvenli Alırveriş acentamız garantisi altındadır.

Tam günlük İstanbul boğaz, Beylerbeyi ve Çamlıca tepesi turu

Şehir Surları (otobüsle)
Haliç (otobüs ile)
Mısır Çarşısı
Tekne ile boğaz
Öğle yemeği
Boğaz köprüsü (tekne ve tur otobüsü ile)
Beylerbeyi Sarayı veya Dolmabahçe sarayı
Çamlıca Tepesi

KAPALI
Beylerbeyi Sarayı Pazartesi ve Perşembe günleri kapandı / Chora Müzesi ile değiştirilecektir.

Boğaz turunda göreceğiniz İstanbul’un önemli noktaları: Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Askeri Lise, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Boğaz köprüsü, Dolmabahçe sarayı. Programda belirtilen yerlerin bazıları Boğaz tekne turu esnasında tekneden görülmektedir, iç ziyaret yapılmamaktadır.

Boğaz turu ve İki Kıta (Avrupa’dan Asya’ya) ile Tam gün İstanbul turu için tur programı
Boğaz boyunca, tarihi Osmanlı İmparatorluğu’na kadar uzanan çarpıcı mermer sarayları ve eski ahşap villaları görün. Sultan II.Mehmed tarafından 15. yüzyılda Konstantinopolis’in fethine hazırlık olarak yaptırılan görkemli Rumeli Kalesi’ne hayran kalın.

Bu tam günlük gezi turunda sadece İstanbul’u dolaşmakla kalmayacak, aynı zamanda kıtalararası rotalar aracılığıyla şehrin geçmiş harikalarını ve ilgi çekici yerlerini keşfedebileceksiniz. Bu gezinin özü, muhteşem Boğaz boyunca (Avrupa ile Asya’yı ayıran ünlü su yolu) unutulmaz bir yolculuktur. Boğazın iki yakasındaki çarpıcı noktalar unutulmaz yolculuğunuzu tamamlıyor. Baharat Pazarında lezzetli Türk Lokumlarını tadın, ardından Dolmabahçe Sarayı’nda Türkiye geçmişine dönün.

İstanbul’un merkezi konumdaki otellerinden klimalı, sigara içilmeyen tur otobüsü ile alın
Haliç’te şehir surları boyunca otobüs turu
Mısır Çarşısı ziyareti
Boğazda tekne turu
Öğle yemeği (dahil)
Beylerbeyi Sarayı veya Dolmabahçe sarayı
Çamlıca Tepesi
Boğaz köprüsü (tekne ve tur otobüsü ile)
Turun sonu ve otellere dönüş

Başlama-Bitiş:
İstanbul
Süre
Yaklaşık 8 Saat
Konaklama:
Yok
Tarih
Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Fiyata Dahil Olanlar:
Merkezi konumdaki istanbul otellerinden klimalı ve sigara içilmeyen tur otobüsü ile karşılama
Boğaz gezisi
Öğle yemeği
Müze Giriş ücretleri
Profesyonel lisanslı tur rehberi
Servis ücretleri ve yerel vergiler
Boğaz gezisinde feribotta yiyecek ve içecekler
İçecekler
Kişisel giderler
Konum